Meraklısına: Aleyna Tilki

Meraklısına: Aleyna Tilki

Meraklısına: Aleyna Tilki

Aleyna Tilki 28 Mart 2000 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı Ağustos 2016′da “Cevapsız Çınlama” single’ı ile Türkiye’de ses getiren bir çıkış yakalayarak tanınmıştır.

Şarkıcı  Aleyna Tilki Trabzon Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya’da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016′da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak yer aldı. Single’ın YouTube’da yayınlanan klibi 2016′da Türkiye’de en çok izlenen video klip oldu ve bir yıl içinde 300 milyondan fazla izlendi. Böylece en çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını yakaladı. Şarkı ise MusicTopTR Resmî Listesi’nda 2 numaraya kadar yükseldi. Aleyna Tilki, Temmuz 2017′de ilk solo single’ı “Sen Olsan Bari”yi yayımladı ve Türkiye’de aynı listede 1 numara oldu.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Tesadüfen Keşfettiğim Yaşlanma Karşıtı Maske
Tesadüfen Keşfettiğim Yaşlanma Karşıtı Maske

Cildine önem veren tüm kadınlar, tıpkı benim gibi belirli bir yaşı geride bıraktıktan sonra yaşlanma karşıtı ürünlere daha fazla ilgi...

Kapat