Salon Bitkilerinin Bakımı

Salon Bitkilerinin Bakımı

Salon bitkileri için uygulayacağınız düzenli bakım yöntemleri bitkilerin canlı kalabilmesi için önemlidir. Salon bitkilerinin bakımında yaz aylarında dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğunu bu yazımızdan öğrenebilir, bitkilerinizi hiç soldurmadan uzun süre canlı tutabilirsiniz…

Haziran ayı, bitki topraklarını değiştirmeniz için uygun aylardan biridir. Seçim yaparken, toprak paketinin üzerindeki içeriğe dikkat etmelisiniz. Toprak reaksiyonu, bitkilerin gelişiminde çok önemlidir. Her toprak, her bitkiye uygun değildir. Saksınızın altında drenaj deliğinin olması da önem taşır. Hem toprağın hava almasını, hem suyun drene olmasını sağladığından, bitkinizin sağlığını olumlu etkileyecektir.

Gübrelemeyi asla ihmal etmemelisiniz. Unutmayın, onların da bizim gibi besinlere ihtiyaçları var. Gübreleme yaparken, bitkilerinizin çiçekli ve yeşil olmasına dikkat etmelisiniz. Bitkinizin cinsine göre gübre elde etmelisiniz.

İç mekan saksılarınızın toprağına muz kabuğu gömebilirsiniz. Muz, bitkileriniz için iyi bir besin kaynağıdır. Ayrıca, haşladığınız patateslerin suyunu, soğuduktan sonra iç mekan bitkilerinize verin, bu da hoşlarına gidecektir.

Balkonlarınızı da çiçeklendirmeyi ihmal etmeyin. Saksınızdaki toprak eksilmişse, üstüne mutlaka yenisini ekleyin. Arada havalandırmayı da ihmal etmeyin. Çiçeklerinize ne kadar iyi bakar ve iyi davranırsanız, onlar da o derece güzelleşerek sizi mutlu edeceklerdir.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Yaz Bitkileri Nelerdir?
Yaz Bitkileri Nelerdir?

Yaz aylarında bahçelerinizde güzel bitkiler yetiştirmek ve harika bir bahçeye sahip olmak istiyorsanız yaz bitkilerini şimdiden araştırarak bitkilerin bakımı hakkında...

Kapat