Salon Çiçeği Hastalıkları

Salon Çiçeği Hastalıkları

Salonların dekorasyonunda süs bitkilerinin önemi büyüktür. Salonlarınızdaki süs bitkilerinin uzun süre canlı kalıp, salonlarınızı neşelendirmesini istiyorsanız bakımını da eksiksiz olarak yapmanız gerekir. Salon çiçeklerinin bakımıyla alakalı merak ettiğiniz bütün bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz…

 Yapraklarda Sararma: Özellikle kışın saksı toprağının gereğinden fazla nemli tutulması, bitkinin fazla sulanması ve aşırı güneş altında ışığa maruz kalması buna neden olabilir.

Yaprak Dökülmeleri: Çiçekli haldeyken bitkiye çok su verilmesi, saksı toprağının çok nemli tutulması, aşırı derecede kurutulması veya ani sıcaklık değişikliği yaprak dökülme nedenlerindendir.

Tomurcuk Dökülmesi: Saksı toprağının çok nemli tutulması, fazla kuru olması, çiçeğin yerinin sık değiştirilmesi ve yoğun karanlık tomurcukların dökülmesine neden olur.

Kök ve Gövde Çürümeleri: Toprağın fazlaca nemli tutulmasından kaynaklanır.

Yapraklardaki Kahverengi Yanıklar: Püskürtme yapıldıktan sonra, güneşin bitkinin üzerine direkt gelerek yaklaşmasından kaynaklanır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Yapraklı Salon Bitkileri ve Bakımı
Yapraklı Salon Bitkileri ve Bakımı

Salonlara hoş bir görünümü sağlayan salon bitkileridir. Salonlarınız için güzel salon bitkileri almadan önce bakımını öğrenmeniz oldukça büyük önem taşıyor....

Kapat