Şifalı Bitkilerle Alkolden Kurtulmanın Yolları

Türlü sebeplerden dolayı alkole alışma ve daha sonra da onu bırakamama sonucu başgösteren bedensel ve zihinsel duruma “alkolizm” denir. İçmeyi alışkanlık hâline getirmiş alkolikler tek başlarına olsalar da içmekten keyif alırlar ve bir süre içmeseler de tamamen alkolü bırakamazlar. Zamanla midelerinde kramp, ağrı, bulantı görülmeye başlayan kişilerin yüzlerinde şişkinlikler, el ve ayaklarında uyumsuzluk görülür. Sorumluluk duygularını kaybederler ve hafızaları zayıflar. İleride de “Siroz” ve “Pnömoni” gibi rahatsızlıklara davetiye çıkartarak ölüme bir adım daha yaklaşmış olurlar…

Kronik alkolizm durumlarında mutlaka bir psikiyatriye başvurmak, ardından da kişinin alkolü bırakmayı gerçekten istiyor olması gerekir. Kişi, alkolü bırakmasının daha faydalı olacağına inandığında; psikiyatriyle devam eden bu süreç, bazı şifalı bitkilerle de desteklenip hızlandırılabilir.

Yöntem 1: Yaprakları yıkanmış çiğ lahanayı bıkmadan usanmadan yenir. (Vücuttaki vitamin eksikliği zamanla düzelecektir.)

Yöntem 2: 1 demet maydanoz iyice yıkandıktan sonra üzerine biraz da sofra tuzu eklenerek yenir.

Yöntem 3: 2 çorba kaşığı kekik otu, 1 lt. kaynar su ile haşlanarak demlendikten sonra sıcak olarak bir termosa doldurulur. Her 15 dakikada 1 yemek kaşığı içilir. (Bu yöntemle kişisine göre kusma, terleme vb. durumlar gerçekleşebilir. Korkulacak bir şey yoktur. Zamanla bünye düzene girecek, metabolizma daha da iyi çalışmaya başlayarak gitgide kişinin iştahı açılacaktır.)

Yöntem 4: İlkbahar aylarında toplanılan asma yaprakları iyice yıkandıktan sonra ezilerek suyu çıakrtılır. Elde edilen su şişelere doldurulur ve her gün 2 kahve fincanı içilir.

Bu yöntemlerin dışında alkolik kişi, aç kalmamaya da özen göstermelidir. Çünkü alkoliklerin canı açken daha çok içki istemektedir. Bu yüzden aralarda tek-tük de olsa 1-2 bisküvi atıştırıp mideyi bastırmakta yarar vardır.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Parayı Veren Düdüğü Çalar

Parayı Veren Düdüğü Çalar Fıkrası...

Kapat