SİYAD Türk Sineması Ödülleri

SİYAD Türk Sineması Ödülleri

SİYAD Türk Sineması Ödülleri

Bu yıl 45’ncisi düzenlenen ve sinema tutkunlarının heyecanla beklediği, Türk Sinema dünyasında alanının en önemli ödüllerinden biri olan “SİYAD Türk Sineması Ödülleri”, 21 Ocak’ta sahiplerini bulacak… 

Sinema dünyasının merak ve ilgiyle sonuçlarını beklediği “45. SİYAD Türk Sineması Ödülleri Gecesi”ne sayılı günler kala heyecan gittikçe artıyor.

D-Smart HD kalitesiyle, canlı yayında ekranlara taşınacak olan ve Ceyda Düvenci’nin sunacağı SİYAD Ödülleri Gecesi’nde, 2012 yılında sinema salonlarında gösterime giren toplam 61 Türk sinema filmi arasından çeşitli dallarda aday gösterilen 11 film değerlendirilecek ve ödül kazanan filmler belirlenecek. 

SİYAD Ödülleri’nde tüm dallarda aday gösterilen Yeşim Ustaoğlu’nun Araf’ı dikkat çekiyor. “Asya-Pasifik En İyi Film Ödülü”nün de sahibi olan ‘Tepenin Ardı’ ve usta yönetmen Zeki Demirkubuz’un ‘Yeraltı’ filmi de toplam 9 dalda yarışıyor. 

Vizyona girdiğinde sinemaseverlerin ilgiyle izlediği, sinema filmi eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler alan “Ben Geldim Gidiyorum”, “Ben Uçtum Sen Kaldın”, “800 KM. Engelli” filmleri “En İyi Belgesel Adayları” kategorisinde ödüle aday gösteriliyor. “En İyi Kısa Film Adayları” kategorisinde de “Birlikte”, “Yusuf’un Rüyası”, “Buhar” filmleri en güçlü adaylar arasında sayılıyor.

Ayrıca SİYAD’ın her yıl geleneksel olarak açıkladığı en iyi yabancı film dalındaki ödülü Michael Haneke’nin “Aşk”ı (Amour) aldı. 7 Ocak’ta 52 SİYAD üyesinin katılımıyla yapılan oylama sonucunda “Aşk” birinci olurken, Steve McQueen’in yönettiği “Shame” ikinci,  Paul Thomas Anderson imzalı “The Master” ise üçüncü oldu.

‘Kırmızı Halı’’dan, ünlü isimler, sinema dünyasının starları ve yönetmenleri geçecek.

Ödül Töreni; saat: 20.30 itibariyle HD kalitesiyle, D-Smart 20. Kanal Max Smart HD’den izlenebilecek. 


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın En Rahat Yeri Neresidir?
Dünyanın En Rahat Yeri Neresidir?

Dünya genelinde 51 ülkeye yatak ihracatı yapan BRN Yatakları, “Dünyanın en rahat yeri” konulu fotoğraf yarışması düzenledi...

Kapat