Son Derece Leziz Sahur Yemekleri

Ramazan ayı ile birlikte oruç tutanlar birbirinden seçkin sahur sofralarına oturma isteği duyuyor. Hamur işlerinden hafif kahvaltılıklara kadar pek çok seçeneğin bulunduğu sahur tarifleri, yeni Ramazan ayının gelmesiyle yine bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Sahur vakti, uyku saatlerine denk geldiği için bu ayda pratik lezzetlerin hazırlanması hem zaman açısından hem de lezzet açısından size avantaj kazandırıyor. Seçkin tarifleri ile kullanıcılarını memnun eden Lezzet.com sayfasında sahur vakitlerinde değerlendirebilmenize uygun birbirinden enfes tatlar bulunuyor. Online platformu ziyaret ederek lezzetli tarifler arasından seçiminizi yapabilir ve ailenize muazzam bir lezzet şöleni yaşatabilirsiniz.

Sahurda Tok Tutacak Lezzetli ve Hafif Yemek Tarifleri

Sıcak havaların hüküm sürdüğü yaz aylarında oruç tutmak insanda fiziksel açıdan bitkinlik yaratabiliyor. Uzun süren oruç saatlerinde açlık çekmemek ve susamamak için yenilen yemeklere dikkat etmek gerekiyor. O nedenle en sağlıklı besin grubu arasında tahıllı besinler ve yumurta yer alıyor. Sıvı olarak ise yeşil çayın içilmesi öneriliyor.

Ramazan ayının sahur vaktinde esmer buğday, kefir, kuru fasulye ve mevsim meyveleri gibi gıdaları tüketebilir ve bu gıdalara hazırlanmış yemekleri pişirebilirsiniz. Kabaklı, kaşarlı gözleme, katmerli börek, kahvaltı çöreği, Konya çöreği, Sultan Aziz böreği, ev usulü cezerye, laz böreği, lor peynirli top börek ve avcı böreği gibi tarifleri rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Hazırlayacağınız sahur yemeklerinde tuz oranını iyi bir şekilde ayarlamalısınız Aksi takdirde gün içerisinde susuzluğunuz artacağı için kendinizi daha yorgun hissedebilirsiniz.

Sahur yemek alternatifleri arasında ekmekle yapılan farklı tarifler de oldukça çeşitlilik gösteriyor. Tahıl ve çavdar oranı yüksek besinler, açlığınızı uzun süre idare ettiği için daha rahat bir gün geçirmenize yardımcı oluyor. Çavdar veya tahıl unu ile pratik pizzalar veya gözlemeler hazırlayarak daha sağlıklı bir beslenme seçeneği yaratabilirsiniz. Sahur yemekleri ve sofraları, Lezzet.com ile bu sezonda da yine renklendirilmeye devam ediyor. Siz de bu Ramazan online lezzet platformunu ziyaret ederek sahur sofralarınıza birbirinden leziz yepyeni tatlar ekleyebilir ve böylelikle ailenizle birlikte huzurlu bir Ramazan ayı geçirebilirsiniz.


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Boşanmaya Götüren 5 Neden
Boşanmaya Götüren 5 Neden

Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği’nin (PSİKODER) yaptığı bir anket, boşanmada sanıldığı gibi ekonomik nedenlerin değil ilişkisel nedenlerin başı çektiğini ortaya koydu....

Kapat