Yves Rocher Rujlarla Doğallığın Keyfini Çıkartın

Birisiyle karşılaştığınızda, o kişi ilk 7 saniyede yüzünüzü görüyor. Önce gözler, sonra burun ve dudaklar.. Yani yüzünüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi dudaklar. İfadesi güçlü dudaklar, güzelliğin birinci kuralı, dolgun ve canlı olması bir kadın için çok önemli. Durum böyle olunca kusurları gizlemek için kullandığımız makyaj hilelerinden birisi de hiç kuşkusuz ruj.

Ruj kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı ince detaylar var. Öncelikle kendinize en uygun rengi seçmeniz çok önemli. En uygun renginiz, doğal dudak renginizden 1-2 ton daha koyu olandır. Yani arkadaşınıza çok yakışan bir ruj, sizde güzel durmayabilir. Pembe masumiyetin rengidir, açık tenliler kırmızının daha açık tonlarını, kumrallar ateş kırmızısını, esmerler ise koyu renk kırmızıyı çok rahatlıkla kullanabilirler. Bir başka önemli kural da; kıyafetlerinizle rujunuzun uyum zorunluluğu bulunmamasıdır. Ayrıca rujunuzu kullanırken altına baz sürmeniz ve etrafına uygun renkte kontur çekmeniz, dudaklarınızı olduğundan çok daha güzel gösterecektir.

Peki makyaj kurallarına bu kadar dikkat ederken, kullandığımız malzemelere de aynı özeni gösteriyor muyuz? İçeriğini bilmediğiniz makyaj malzemeleri, uzun vadede size zarar verebilir. Özellikle rujlarda, ağız yoluyla yuttuğumuzdan, tehlike daha da büyüktür. Dolayısıyla her zaman bitkisel içerikli ürünler kullanmanızda fayda var. 1959 yılında, Fransa’nın Bretagne bölgesinde Fransız kimyager Yves Rocher tarafından kurulmuş ve o zamandan beri 55 hektarlık organik tarım sahasında tüm ürünlerinin ana maddesi olan bitkileri üreten Yves Rocher firması, 2010 yılından beri de Türkiye pazarında. Bugün ulaştığı 128 mağaza ile yaygın bir satış ağına sahip. Ayrıca isterseniz internetten de online olarak alabiliyorsunuz. Firma, tüm ürünlerinin aktif bileşeni olarak bitkileri kullandığı gibi, GDO‘lu ve türü tükenmekte olan bitkileri kesinlikle kullanmıyor ve hayvanlar üzerinde de ürünlerini test etmiyor.

Yves Rocher firması, bitkilerin sahip olduğu koku, renk ve doku zenginliğini tüm duyulara hitap ettirerek, rujlarında da kullanıyor. Saten dokunuşlu ultra nemlendirici rujları, dudaklara yoğun bakım yaparken, ultra parlak rujları ile doğal parlaklık, ultra yoğun renkli-kalıcı rujlarıyla da uzun saatler çıkmadan kullanım olanağı sunuyor. Kadınların parlaklık için sıklıkla tercih ettiği gloss rujlarının yanı sıra, dudak bakımı için hindistan cevizli, vanilyalı ve frambuazlı balsamları, ruj renkleriyle uyumlu dudak kalemleri de firmanın geniş ürün gamı arasında. Bu sağlıklı makyaj ürünlerini daha detaylı incelemek isterseniz ulaşmanız gereken adres; http://www.yvesrocher.com.tr/control/makyaj/rujlar


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Amerika'dan Hangi Markalar Alınır?
Amerika’dan Hangi Markalar Alınır?

Amerika’dan Amerika menşeli ürünler alırsanız fiyat açısından Türkiye’den çok daha uygun fiyata alabileceğiniz şeyler bulabilirsiniz. Tommy Hilfiger, Gap, Banana Republic...

Kapat