Zayıflama İlaçlarının Tehlikesi

Zayıflama İlaçlarına Dikkat!

Çok kısa sürede kilo verdirdiğini iddia eden ama bir yandan da yan etkisi olan ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın…

Bilinçsiz kullanılan zayıflama ilaçları istenmeyen sonuçlara varabiliyor. Konuyla ilgili Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin yeni iştiraklerinden biri olan Farmasyon Eğitim ve Danışmanlık ekibinden Ecz. Ayşegül Kılıcel, ‘mucizezayıflama ilacı’ adı altında yüzlerce ürünle karşılaştıklarını vurgulayarak,Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yazılı uyarıya rağmen, yeterli kontrolden geçmemiş bu ürünlere talebin ne yazık ki hala devam ettiğini söyledi.Zayıflama ilaçlarının zararları ve dikkat edilmesi gerekenler konusundadetaylı bilgiler verdi.

Kılıcel, kilo vermek amacıyla arkadaş tavsiyesine güvenerek orijini belli olmayan ilaçlar kullanmamak gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Günlük hayatımızın pek çok anında ‘mucize zayıflama ilacı’ adı altında yüzlerce ürünle karşılaşıyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yazılı uyarıya rağmen, yeterli kontrolden geçmemiş bu ürünlere ne yazık ki talep hala devam ediyor. Son olarak İrlanda Ecza Kurulu (IMB), sibutramin içeren 40′a yakın zayıflama ilacının kalp rahatsızlıklarını tetikleyebileceği gerekçesiyle uyarıda bulundu. Duyuruda, 2010′da FDA tarafından yasaklanan bu ilaçların internet üzerinden yasadışı olarak satıldığı hatırlatıldı.”


Yorum Gönder

Yorum bırakın trackback sitenize.. Yorumları takip için lütfen üye olun RSS.

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. İşaretli alanları doldurun *

Önceki yazıyı okuyun:
Kalorili İçeceklere Dikkat - Su İçin
Kalorili İçeceklere Dikkat

Her gün farkında olmadan içtiğimiz birçok içecek kilo almamızın nedeni olabilir...

Kapat